Pewnie zastanawiacie się dlaczego Młodsza Siostra?
Kiedy zdecydowałam, że spróbuje szyć własne rzeczy, spodziewałam się, że pierwszą trudnością na mojej drodzę będzie właśnie wybór nazwy. Pamiętam jak koleżanka na zajęciach z szycia pytała nas co myślimy o pomyśle na nazwę jej marki, robiła mini badania wśród znajomych z czym kojarzy się jej propozycja. Ja zadziałałam instynktownie, nazwa pojawiła się w głowie, a dopiero potem zrozumiałam co dla mnie oznacza i dlaczego właśnie ona mnie wybrała:)
Owszem jestem młodszą siostrą i klasycznie będąc w gimnazjum podziwiałam swoją starszą siostrę. Na szczęście dzieli nas tylko dwa lata różnicy i mamy bardzo podobne spojrzenie na świat. To dlatego moje “młodsze siostrzeństwo” ma bardzo dobre konotacje. Dawało mi azyl, który stworzyła moja siostra dzięki swojej szerokiej wyobraźni. Poczucie bezpieczeństwa, komitywy to coś o co nigdy nie musiałam walczyć. Może w dorosłym życiu wychodzi to trochę na minus, bo przeciwności losu hartują człowieka, ale chyba nie ma co żałować tych beztroskich lat. Tak na prawdę zanim dowiemy się  w życiu kim jesteśmy, jesteśmy w rodzinie czyimś dzieckiem, bratem, siostrą. Chyba można powiedzieć, że to kształtuje nas wcześniej, niż nasze wrodzone cech charakteru.
Ale wracając do tematu, co niesie ze sobą nazwa Młodsza Siostra?
w opisie sklepu napisałam:
Młodość bezkompromisowa i dostępna dla wszystkich, bez stereotypów i oceniania!
może to wydawać się przerysowane hasło, ale ja w nie wierzę. Wiem, że każdy bez względu na wiek, ma w sobie pamięć młodości i tęsknotę za nią. Jej wartością było marzycielstwo, odwaga, zaufanie, rozpiętość myśli, wiara, to wszystko co później ucieka nam w dorosłym życiu, o co trzeba walczyć, a co było nam dane od tak, lekką ręką.
Gdybym bezpośrednio miała to odnieść do stylu, ubioru, Młodsza Siostra chciałaby, żeby ludzie nieskrępowanie wyrażali siebie, bez względu na wzorce, kanony piękna i mody, żeby mieli odwagę i młody umysł, czyli umysł otwarty.

Dodaj komentarz