Zazwyczaj po szyciu zostają nam niewymiarowe skrawki, czasem za małe na cokolwiek prócz patchworku. Jeśli do tego jest to materiał typu polar, lub cienka tkanina, to ciężko znaleźć tu ponowne zastosowanie. Z pomocą przychodzą nam trendy, a mianowicie moda na opaski!  Proste w uszyciu, efektowne, no i można je wykonać prawie z każdego odpadu:)

W kilku zdjęciach pokaże wam jak wykonać taką opaskę. To bardzooo proste!

⇓Zaczynamy⇓

Zmierz obwód głowy, podziel go na dwa i wykrój cztery kwadraty – długość połowa obwodu głowy, szerokość jaka ci odpowiada, pamiętaj żeby dodać centymetr na zszycie! Jeśli dysponujesz długim paskiem materiału nie musisz kroić czterech części, wystarczą dwie – o długości szerokości całej głowy

Zszyj te elementy tak by powstały dwa długie pasy, następnie możesz je przyciąć jak ja na tym zdjęciu, ale niekoniecznie.

Złóż jeden z nich prawą do prawej strony i przeszyj jego dwa długie boki, ale nie do końca. Zatrzymaj się przed złożeniem materiału i zostaw ze 3 cm, tą dziurą będziesz przeciągać drugi pas.

Odwróć zszyty pas na prawą stronę.

Przez podwójny otwór, który powstał, przeciągnij drugi pas.

Ustaw go prawą do prawej strony tak, by pierwszy pas znalazł się w jego wnętrzu. Przeszyj jego dwie krawędzie, dotąd dokąd dasz radę.

Teraz masz opaskę w opasce, wystarczy ją wywinąć i podziwiać supeł, który powstał.

Ostatnim krokiem jest zszycie tych dwóch części dookoła 3/4 maszynowo, pozostałość ręcznie.

I GOTOWE!

Pamiętajcie także o możliwości uszycia materiałowych gumek, takich pięknych jak na profilu: roomshopvintage

Dodaj komentarz